mięśnie kegla efekty

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak rozluźnić mięśnie kegla

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z niekiedy można też trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i sklepach wolno obecnie kupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą korzystne rezultaty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w trakcie porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się także problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.