materiały dla korepetytorów

Efektywne wsparcie nauki języka angielskiego dla maluchów
Nikomu nie wypada objaśniać, jak istotny jest język angielski i to, żeby dziecko zdołało jak najwcześniej uczyć się go w sposób sprawny. Powstały już niezliczone wolumeny książek i poradników wskazujących na to, jak można wspierać swoje dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy zebrać w pigułce jedne z najważniejszych narzędzi, które okazały się skuteczne w nauce języka angielskiego w większości wypadków.

materiały dla korepetytorów

Aktywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc dziecko?
Najważniejsze w nauce języka angielskiego w okresie dzieciństwa jest scalenie jej z zabawą. To daje bardzo dobre rezultaty, szczególnie wtedy, kiedy taka nauka jest wspomagana przez odpowiedniego korepetytora. Właściwego – to oznacza, kochającego nie wyłącznie język angielski, jednak również dzieci, a do tego umiejącego tę wiedzę i miłość przekazać.
Poza zaangażowaniem korepetytora można wspierać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich pomocy dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interakcyjne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodzic, któremu zależy na wzorowych zdolnościach lingwistycznych dziecka, powinieneś posiadać także otwarty umysł na ciągłe poszukiwanie idei, dyrektyw, dodatkowych materiałów, jakie będą malucha inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania innowacyjnych słówek. Z nieraz dziecko samo będzie domagało się pobocznych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej namiętności będą mu wspomagać przez całe życie – od zdobywania słusznych stopni w szkolnej ławie, po pokaźniejsze możliwości w kontekście kariery zawodowej.