Kompetentne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/nasi-podopieczni

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, skutkiem tego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bez liku radości, jednak również o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.