Forma w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym spośród trudnych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Spośród innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie tylko nowe drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.